strona główna

Aktualności

IV edycja „Zakochanych w lesie” rozstrzygnięta!

IV edycja „Zakochanych w lesie” rozstrzygnięta!
Listopad 13 08:00 2017 Wydrukuj

8 listopada w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie odbył się finał IV konkursu literackiego „Zakochani w lesie”, organizowanego przez redakcję i wspomnianą szkołę. Zakwalifikowało się do niego 13 uczniów, ale ostatecznie w rywalizacji wzięło udział dziewięcioro z nich. Wszyscy ze sceny odczytali swoje prace i zamienili kilka słów z komisją konkursową, złożoną z: dyrektora Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu i poety Wojciecha Kassa (przewodniczący), dyrektor Domu Kultury w Rucianem-Nidzie Agnieszki Rainko i redaktor Pauliny Piądłowskiej.

 
W międzyczasie wszyscy mogli podziwiać prace młodszych dzieci nadesłane na konkurs plastyczny również pod hasłem „Zakochani w lesie” (informację o jego rozstrzygnięciu publikowaliśmy TUTAJ).
 
Po dość ożywionej dyskusji jurorom udało się wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce w kategorii wiersz zajął Jakub Baranowski z Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi za utwór „Liść jesienny”. Druga była Anna Majewska z Technikum Leśnego w Zagnańsku („Marnota”), trzecia zaś – Klaudia Basiak z tej samej szkoły („Wieszcze”). W kategorii opowiadanie triumfowała również Anna Majewska, która przedstawiła swoją pracę „Niegdyś”. Drugiego miejsca nie przyznano, a trzecie przypadło ex aequo Natalii Matusiak z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie („Tajemnica mchem przykryta”) oraz Esterze Dobrzańskiej z Technikum Leśnego w Zagnańsku (opowiadanie bez tytułu). Wszystkie nagrodzone teksty można przeczytać TUTAJ.
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i pozostałym finalistom – Jagodzie Cichoń („Cykl”), Dominikowi Jaworskiemu („Krąg życia”), Katarzynie Peplińskiej (wiersz bez tytułu) oraz Wojciechowi Szmytowi (wiersz bez tytułu) z Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi. Dziękujemy za zaangażowanie zarówno Wam, jak i przybyłym z Wami opiekunom, a także Waszym szkołom. Liczymy, że spotkamy się w kolejnych edycjach konkursu!
 
Nieco więcej o przebiegu rundy finałowej napiszemy w styczniowym numerze „Braci Łowieckiej”.
 
Red., Fot. PP

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.