strona główna

Aktualności

Szkody łowieckie – kolejny rok po staremu?

Szkody łowieckie – kolejny rok po staremu?
Październik 26 10:44 2017 Wydrukuj

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2018, czyli tzw. ustawy okołobudżetowej, został przyjęty przez rząd 24 października. Jego pierwsze czytanie ma się odbyć podczas 50. posiedzenia Sejmu RP 25–27 października. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i podobnie jak przed rokiem w tym projekcie założono odroczenie wejścia w życie zmiany systemu szacowania szkód łowieckich wprowadzonej nowelizacją Prawa łowieckiego z czerwca 2016 r. Formalnie więc Fundusz Odszkodowawczy ma ruszyć 1 stycznia 2019 r. (do 15 czerwca 2019 r. środki na wypłatę odszkodowań będą pochodzić z dotacji budżetowej).

 
Po raz kolejny zyskujemy jasne potwierdzenie braku chęci dotowania gospodarki łowieckiej przez resort Morawieckiego. Nie ma żadnych podstaw, aby sądzić, że regulację dotyczącą FO planowano zmienić w toku procesu legislacyjnego.
 
Gwoli przypomnienia – wypracowaniem nowych satysfakcjonujących rozwiązań w zakresie szacowania szkód łowieckich miał się zająć zespół powołany w lutym br. przez ministra Jana Szyszkę. W jego skład weszli reprezentanci resortów środowiska, rozwoju i finansów, a także rolnictwa. Zakładano, że gotowy projekt rozporządzenia zostanie przedłożony ministrowi środowiska do końca kwietnia. Na początku czerwca Departament Edukacji i Komunikacji resortu poinformował redakcję , że trwają prace nad ostatecznymi rozwiązaniami w tym zakresie. Ich efektu nie poznaliśmy jednak do dziś.
 
Red., Fot. Rafał Będkowski

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.