strona główna

Aktualności

Myśliwi na rzecz kościoła w Lubiewie

Myśliwi na rzecz kościoła w Lubiewie
Październik 05 14:03 2017 Wydrukuj

Pieczę nad kościołem pw. Matki Boskiej Szkaplerznej i św. Huberta w Lubiewie (parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drezdenku) w 2015 r. niemal całkowicie przejęli myśliwi z KŁ „Czarny Bór” w Kleśnie i „Św. Hubert” w Drezdenku oraz leśnicy z Nadleśnictwa Smolarz. To oni zadbali o leśno-łowiecki wystrój świątyni. Tworzą go m.in. dwa przepiękne żyrandole z poroży jeleni i parostków rogaczy (zrobione z 230 kg zrzutów) oraz kapliczka św. Huberta w pniu dębu. Wyjątkowy charakter wnętrza podkreślają też kinkiety, krzyż na ołtarzu i fotel dla kapłana wykonane z jelenich trofeów, a także numeracja ławek z pieczęci poroża czy stacje drogi krzyżowej na łopatach danieli ozdobione techniką linorytu scenami męki Chrystusa.


W tekście „Leśno-łowiecki kościół w Lubiewie k. Drezdenka”, zamieszczonym w nr 10/2017, informowaliśmy, że na portalu Allegro od 5 do 15 października będzie trwała aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na nowe drzwi wejściowe do świątyni, wykonane z drewna dębowego i ozdobione kowalskimi okuciami. To ostatni element dopełniający dekoratorskiego zamysłu. W związku ze zmianą numeru aukcji podajemy aktualny – 6937529970 (TUTAJ).
 
Przedmiotem licytacji będzie obraz pędzla Stanisława Dziadaka z Witnicy przedstawiający kościół w Lubiewie, a namalowany latem br. podczas pleneru w Drezdenku (wymiar z ramą ok. 50 x 50 cm). Dodatkowy prezent dla zwycięzcy aukcji to unikatowy (niedostępny w sprzedaży) album, w którym przedstawiono historię remontu świątyni.
 
Zachęcamy do udziału w licytacji!
 
Red., Fot. Nadleśnictwo Smolarz, Paweł Szustkiewicz

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.