strona główna

Aktualności

Andrzej G. Kruszewicz nominowany do tytułu Mistrza Mowy Polskiej

Wrzesień 06 11:24 2017 Wydrukuj

Tytuł Mistrza Mowy Polskiej jest przyznawany od 2001 r. Osobę zasługującą na to zaszczytne miano wybiera nie tylko jury złożone z ekspertów w dziedzinie językoznawstwa, literaturoznawstwa i socjologii języka, lecz także każdy chętny, który weźmie udział w ogólnopolskim plebiscycie.
 
W tym roku w konkursie rywalizuje m.in. (już po raz drugi) Andrzej G. Kruszewicz, od 2009 r. dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, były pracownik Instytutu Ekologii PAN, założyciel Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków, autor i tłumacz licznych publikacji z zakresu ornitologii. Ostatnio nakładem naszego wydawnictwa ukazała się również jego książka „Hipokryzja. Nasze relacje ze zwierzętami”, która stała się bestsellerem (można ją kupić np. TUTAJ).
 
O tym, z jaką pasją Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach, a zwłaszcza o swoich ukochanych ptakach, można się przekonać w radiowej Trójce w każdy piątek w krótkich audycjach przed godz. 7.00 rano.
 
Plebiscyt na Mistrza Mowy Polskiej trwa do 20 września. Swój głos można oddać m.in. na stronie wydarzenia (TUTAJ). Tam też znajduje się więcej informacji o samym konkursie oraz o pozostałych nominowanych.
 
Red., Fot. Arch. Andrzeja G. Kruszewicza

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.