strona główna

Aktualności

Festyn łowiecki Ełkowisko 2017

Festyn łowiecki Ełkowisko 2017
Wrzesień 01 10:46 2017 Wydrukuj

9 września (sobota) w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku po raz drugi odbędzie się festyn łowiecki Ełkowisko, przygotowywany przez KŁ „Ryś” w Ełku we współpracy z kołami powiatu ełckiego. Organizatorzy postawili sobie za cel edukację ekologiczną oraz przybliżenie społeczeństwu mało znanej kultury i tradycji łowieckiej.
 
Impreza zacznie się o godz. 10.00 mszą w katedrze św. Wojciecha. Następnie wszyscy w uroczystym pochodzie przemaszerują do Centrum Edukacji Ekologicznej. Tam odwiedzający zobaczą teatr kulinarny Krzysztofa Górskiego i pokazy z dziedziny kuchni myśliwskiej w wykonaniu współpracującego z nami Wojtka Charewicza (przy okazji odsyłamy do jego porad kulinarnych do znalezienia TUTAJ). Na smakoszy czekają też tradycyjne wędliny. Zwolennicy rywalizacji będą zaś mogli spróbować swoich sił w konkursie na strzelnicy laserowej.
 
Nie obejdzie się również bez stałych elementów na tego typu imprezach – wystaw trofeów myśliwskich i rękodzieła, a także pokazów sokolniczych, sygnałów myśliwskich, wabienia zwierzyny oraz psów ras myśliwskich. Przewidziano też gry i zabawy edukacyjne dla dzieci. Oprawę muzyczną festynu zapewni Cezary Makiewicz i Koltersi.
 
Wydarzeniu będą towarzyszyć szlachetne akcje – oddawanie krwi w krwiobusie (od godz. 11.00) i zbiórka pieniędzy na miejscowe hospicjum Niebieski Parasol.
 
Red., Fot. Arch. Mariusza Kurzątkowskiego

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.