strona główna

Aktualności

XIII konkurs sygnalistów myśliwskich na Mazurach

XIII konkurs sygnalistów myśliwskich na Mazurach
Sierpień 01 10:18 2017 Wydrukuj

11 i 12 sierpnia w Spychowie odbędzie się XIII Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego, organizowany przez RDLP w Olsztynie, Nadleśnictwo Spychowo i Spychowskie Bractwo Strzeleckie. W piątkowe przedpołudnie Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej (LOEE) przy nadleśnictwie rozbrzmi dźwiękami wygrywanymi przez solistów, natomiast następnego dnia zmagania konkursowe – tym razem zespołów – przeniosą się do miejskiego amfiteatru.
 
Imprezie mają towarzyszyć liczne atrakcje. W sobotę o 12.15 na Jeziorze Spychowskim przewidziano regaty dłubanek. Tuż po nich w LOEE nastąpi otwarcie wystawy obrazów z pleneru malarskiego „Las – droga do wolności”. Po południu prace zostaną wystawione na aukcji.
 
Jednak gwoździem programu będzie zabytkowy zegar na wieży kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Podczas akcji crowdfundingowej „Czas dla Spychowa” pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Spychowo (można o niej przeczytać TUTAJ) udało się zebrać pieniądze potrzebne na renowację zegara z 1904 r., który stanął w poł. XX w. Konieczny okazał się gruntowny i kosztowny remont. Umożliwiło go wsparcie darczyńców. Uroczyste uruchomienie mechanizmu zaplanowano na kwadrans przed wybiciem godziny 15. Z tej okazji wcześniej będzie można posłuchać wykładu „Historia zegarów wieżowych w Europie” (godz. 13.15, sala konferencyjna LOEE).
 
O godz. 17.30 nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie sygnalistów, a całość zwieńczy koncert galowy na 100 rogów.
 
Informacje o wydarzeniu znajdują się także TUTAJ .
 
Red., Fot. Paweł Ulewicz

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.