strona główna

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Inwalidy w Lubuskiem

Międzynarodowy Dzień Inwalidy w Lubuskiem
Maj 19 15:48 2017 Wydrukuj

27 maja (sobota) w stanicy łowieckiej Kniejówka w Ownicach (pow. sulęciński) KŁ „Dzik” w Słońsku organizuje Międzynarodowy Dzień Inwalidy. To nie pierwsza inicjatywa społeczna tego koła, które mocno się angażuje w działania charytatywne (pisaliśmy o tym TUTAJ). Tym razem przygotowywane przez niego wydarzenie ma na celu integrację osób niepełnosprawnych z Polski i Niemiec oraz przybliżenie im kultury łowieckiej obu tych krajów.
 
Uroczyste otwarcie obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy zaplanowano na godz. 11.30. Później uczestników imprezy czekają liczne atrakcje, m.in. zabawy, występy artystyczne, dmuchane zamki dla osób niepełnosprawnych, karaoke oraz konkurs plastyczny. Ponadto odbędą się zawody strzeleckie O Puchar Prezesa Koła Łowieckiego „Dzik” (dla mężczyzn) i O Puchar Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej (dla kobiet).
 
Nie zabraknie również promocji myślistwa. Z myślą o tym odbędą się pokazy polowania z sokołem i wabienia zwierzyny, a także koncert sygnalistów myśliwskich. Koło – chociażby z racji swojej nazwy – nie mogło też zapomnieć o zaplanowaniu degustacji pieczonego dzika. Przewidziano ją o godz. 17. Na koniec wszyscy będą szaleć na zabawie tanecznej. Uczestnicy zostaną uwiecznieni na pamiątkowej fotografii.
 
Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Impreza jest współfinansowana ze środków Programu Współpracy Interreg V A Brandenburgia – Polska 2014–2020 w ramach strategii „Redukować bariery – wspólnie wykorzystywać silne strony”.
 
O wydarzeniu można przeczytać również na stronie KŁ „Dzik” TUTAJ.
 
Red., Fot. Arch. KŁ „Dzik” w Słońsku

 

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.