strona główna

Aktualności

Łowiectwo dla polskiej wsi – konferencja w Toruniu

Łowiectwo dla polskiej wsi – konferencja w Toruniu
Maj 08 10:36 2017 Wydrukuj

Ministerstwo Środowiska, Instytut im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość” oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy udziale Lasów Państwowych i Polskiego Związku Łowieckiego w najbliższą sobotę (13 maja) organizują konferencję „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”. Odbędzie się ona w toruńskiej hali widowiskowo-sportowej Arena (5168 stałych miejsc na widowni). W jej trakcie zostaną wygłoszone następujące referaty: „Filozoficzna analiza ideologicznych podstaw animalizacji człowieka i humanizacji zwierząt i drzew”, „Kościół i przyroda – wolność artystyczna czy działania z premedytacją”, „Rola wsi w walce o Polskę”, „Wieś i jej rola w polskim społeczeństwie – tło historyczne”, „Leśnictwo dla polskiej wsi” (dr Konrad Tomaszewski), „Łowiectwo dla polskiej wsi” (prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka), „Polskie łowiectwo dla ochrony przyrody – dziedzictwo kulturowe” (prof. dr hab. Roman Dziedzic), „Kościół dla polskiej wsi – wieś dla polskiego Kościoła katolickiego”.

 
Spotkanie zostanie zainaugurowane mszą świętą pod przewodnictwem ks. bp. Edwarda Janiaka o godz. 11.00 (tego dnia w Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie NMP Fatimskiej). Sesja referatowa rozpocznie się o 12.15 i potrwa do 15.00 (średni czas wystąpień wynosi 15–20 min). Po niej nastąpi poczęstunek „pochodzący z polskich krajobrazów”.
 
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji – nie tylko myśliwi, lecz także członkowie ich rodzin i sympatycy łowiectwa oraz samorządowcy – powinny się kontaktować z właściwymi zarządami okręgowymi.
 
Red., Fot.
jan_wojcicki/Fotolia

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.