strona główna

Kalendarium wydarzeń

Kalendarium wydarzeń z dnia 07.10.2017

 • XI hubertus w Łęczycy

  Obchody święta patrona myśliwych, jeźdźców i leśników przypadają, co prawda, 3 listopada, ale w powiecie łęczyckim tegoroczny hubertus zaplanowano na 7 października. Odbędzie się on między godz. 9 a 16 na pl. T. Kościuszki 1 w Łęczycy, a zapoczątkuje go msza hubertowska.
   
  Świecką część imprezy otworzą dźwięki sygnałów myśliwskich w wykonaniu zespołu Hubertusy ze Świnic Warckich. Następnie przewidziano prezentacje ptaków łowczych, psów myśliwskich i hipoterapii, przeplatane pogadankami leśnika, strażnika leśnego oraz pszczelarza. Organizatorzy, czyli Starostwo Powiatowe w Łęczycy, ZO PZŁ i ORŁ w Łodzi oraz koła łowieckie z całego powiatu, przewidzieli też coś dla ducha – o 13.00 wszyscy wysłuchają koncertu Kapeli Łęczyckiej. Godzinę później będzie można poczuć emocje podczas gonitwy lajkoników za lisem.
   
  W programie wydarzenia znalazły się także m.in. stałe elementy znane z festynów łowieckich, takie jak: degustacje potraw z dziczyzny oraz kiermasze i wystawy rękodzieła. Lubiący rywalizację będą mogli spróbować swoich sił w którymś z konkursów ekologicznych albo kulinarnym pod nazwą „Królewski pasztet”.

   
  Migawki z ubiegłorocznego hubertusa łęczyckiego można zobaczyć na filmie poniżej. Z kolei plakat reklamujący obchody 2017 znajduje się TUTAJ.
   
  Red., Fot. Wojciech Misiukiewicz